Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA


Zakończenie roku szkolngo w przedszkolu

30 czerwca miało miejsce zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023.


Wycieczka do Alpakalandu

23 czerwca przedszkolaki miały wycieczkę do Alpakalandu w Ogrodnikach, gdzie poznały życie alpak i owiec. Mogły je samodzielnie karmić, dotykać, obejrzały film o alpakach. Atrakcyjne miejsce do zabaw dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych wrażeń.


DZIEŃ RODZICÓW

16 czerwca 2023 r.w przedszkolu odbył się Dzień Rodziców.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca  2023 r.

Dzień Dziecka w grupie Biedronki


AKADEMIA PROGRAMISTY

31 maja 2023 r. odbyły się warsztaty programowania połączone z sesją fotograficzną.


NAUKOBUS W PRZEDSZKOLU

27 kwietnia 2023 r. dzieci z grupy 6-latków mogły bawić się i odkrywać fascynujący świat nauki dzieki eksponatom z Centrum Nauki Kopernik, które dotarły do szkoły Naukobusem.


SPOTKANIE PRZY WIELKANOCNYM STOLE

5 kwietnia 2023 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie przy wielkanocnym stole.


KONKURS NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

W marcu 2023 r. pani Jadwiga Jeruzalska ogłosiła w przedszkolu konkurs na ozdobę wielkanocną dla dzieci z rodzicami. Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia ozdób w obrzędach ludowych.

Uczestnictwo w konkursie było jednoznaczne z akceptacją przekazania pracy na kiermasz wielkanocny, którego dochód zostanie przekazany na cele przedszkola. Kiermasz zasiliła również swoimi pracami klasa III. Rada Rodziców przeprowadziła kiermasz 26 marca przy kościele w Tucznej.

W przedszkolu urządzono wystawę prac, a jury składające się z nauczycieli przedszkola podsumowało konkurs i przyznało nagrody.

Zwycięzcami konkursu zostali:

dzieci 6-letnie, grupa Biedronki  – I miejsce Hania Kuźmicz II miejsce Mateusz Marecki III miejsce Ania Belkiewicz,

dzieci 5-letnie, grupa Pszczółki –  I miejsce Marcel Lipka, II miejsce Radek Jarocki, III miejsce Filip Kowaleńko,

dzieci 4-letnie, grupa Żabki –  I miejsce Wojtek Jarocki, II miejsce Olek Jastrzębski, III miejsce Kacper Jastrzębski,

dzieci 3-letnie, grupa Motylki – I miejsce Mikołaj Łaski, II miejsce Lena Wasilewska, III miejsce Filip Wołosiuk.


Teatrzyk “Przygody Koziołka Matołka”


Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu


Dzień Kobiet w przedszkolu

 


Dzień Dinozaura

grupa Biedronki


KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU

 


Wigilia w przedszkolu

 

 


Mikołaj w grupie BIEDRONKI


Mikołaj w grupie 3 i 4 – latków

 


DZIEŃ MISIA

25 listopada w grupie BIEDRONKI obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Nie zabrakło wspólnych zabaw i misiowych tańców. Dzieci poznały historię pojawienia się misia w życiu najmłodszych. Wykonały misie z papieru. To wielkie misiowe przyjęcie urodzinowe zostanie długo w pamięci dzieci.

Dzień Misia w grupie 4 – latków ŻABKI


22 listopada w grupie ” Biedronki ” odbył się DZIEŃ KREDKI. Były zabawy, konkursy i kolorowanki.


PRZEDSZKOLE DO HYMNU 

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” w  czwartek 10 listopada  2022 r. o symbolicznej godzinie 11:11 w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem  Niepodległości.


ŚWIETO DYNI W PRZEDSZKOLU


Oto zwycięzcy jesiennego konkursu fotograficznego w naszym przedszkolu.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wszystkim uczestnikom. Organizator M. Cichowska


KONKURS FOTOGRAFICZNY

Jesień to przepiękna pora roku, postanowiliśmy ją uwiecznić organizując w przedszkolu konkurs fotograficzny “Kolorowa jesień, to my”. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję – organizator konkursu Małgorzata Cichowska


WILCZEK LOBOS Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW PODCZAS OBIADU


JESIENNE PORZĄDKI
Przedszkolaki z grupy 4 – latków robią jesienne porządki.

DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU
                  4 października 2022 r.

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
                    30 września 2022 r. 
Dzień Chłopaka w grupie 4-latków “Żabki”
Dzień Chłopaka w grupie 5-latków
Grupa “Biedronki”
Dzień Chłopaka z pełną gamą niespodzianek dla chłopaków.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
  pt.,, Drogowy zawrót głowy”
                        26 września 2022 r. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
                         20 września 2022 r. 
Jestem mądry, jestem sprawny, umiem się bawić. Jestem super przedszkolakiem.

DZIEŃ KROPKI
15 września 2022 r.
Jest to dzień kreatywności i wiary we własne możliwości.

DOŻYNKI GMINY TUCZNA W CHOROSZCZYNCE –
                          występ przedszkolaków – 28 sierpnia 2022 r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
30 czerwca – zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022

CZYTAMY DZIECIOM
6-latki, czytanie bajek przez sekretarza gminy Tuczna

OSTATNIE CHWILE W PRZEDSZKOLU 
Urodziny klasy połączone z pożegnaniem przedszkola. Uroczystość w grupie 6 latków dnia 20 czerwca

PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA
6-latki przytulają się do drzewa w ramach kampanii,, Przytul się do drzewa”.

PRZYSTAŃ ZABAWY
Wycieczka dzieci z przedszkola do Woskrzenic Dużych do sali zabaw PRZYSTAŃ ZABAWY w dniu 9 czerwca 2022r.

Konkurs przedszkolny – Kwiaty dla mojej mamy.

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
Czytanie bajek dla 6 – latków przez panią Ewę Jarosiewicz w dniu 2 czerwca.

DZIEŃ DZIECKA

KONKURS “ŚWIĘTO KWIATÓW”

WIELKANOC
13 kwietnia w przedszkolu odbyło się spotkanie przy wielkanocnym stole. Były życzenia świąteczne, dzielenie się jajkiem.

Wyniki konkursu plastycznego “Wielkanocna pisanka”
 W grupie “Biedronki” 1 miejsce zajęła Jagoda Kawka, 2 miejsce Marysia Marecka, 3 miejsce Szymek Martyniuk, 4 miejsce Gabrysia Belkiewicz. W grupie “Żabki” 1 miejsce zajęła Ania Belkiewicz, 2 miejsce Mateusz Samoszuk, 3 miejsce Staś Lipka, 4 miejsce Hania Kamińska. W grupie ” Pszczółki ” 1 miejsce Szymek Waszczuk, 2 miejsce Mikołaj Marecki, 3 miejsce Marcela Oledzka, 4 miejsce Małgorzata Zeszczuk. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i gratulacje. Prace konkursowe wyeksponowane są na wystawie.

ŚWIĄTECZNY NASTÓJ W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ


OZNAKI WIOSNY

Wiosenny konkurs plastyczny w przedszkolu “Oznaki wiosny” zorganizowany przez panią Ewę Sawczuk. Laureaci konkursu. W grupie 3-4 latków 1.miejsce Wiktor Krańczuk, 2. miejsce Filip Sokulski, 3.miejsce Oliwia Trochonowicz. W grupie 5-6 latków, 1.miesjce Maja Moszkowska, 2.miejsce Mateusz Marecki, 3.miejsce Szymon Waszczuk

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca w przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji odbył się wiosenny pokaz mody.


DZIEŃ KOBIET


BAL KARNAWAŁOWY

4 lutego 2022r.odbył się bal karnawałowy w przedszkolu.


Dzień Babci i Dziadka.

Tak przedszkolaki z grupy Żabki przygotowywały się do obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka, które w tym roku świętowali w domu ze względu na pandemie.


Molekularium w przedszkolu.

12 stycznia dzieci z przedszkola uczestniczyły w pokazie edukacyjnym pogłębiając swoją wiedzę z dziedziny chemii i biologii.


OZDOBA CHOINKOWA – RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY

WIGILIA 2021

MIKOŁAJKI
TEATRZYK EDUKACYJNY
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

PAMIĘTAMY O SENIORACH
WIZYTA GRUPY DZIECI W KLUBIE SENIORA W TUCZNEJ Z OKAZJI DNIA SENIORA
Przedszkolaki pod okiem wychowawczyń przygotowały dużą laurkę z życzeniami dla Seniorów w dniu ich święta.

DZIEŃ KREDKI
Dzień Kredki w przedszkolu. W listopadzie obchodzimy Dzień Kredki, jak wiadomo, to nieodzowny element każdego przedszkolaka. Wspólna zabawa, śpiew i kolorowanie towarzyszyło dzieciom tego dnia. Ale nie tylko na papierze można kolorować, malowaliśmy kredkami szyby w sali, jak i buzie naszych dzieci. Zabawa była bardzo udana.

05.11.2021r. w ramach zajęć o bezpieczeństwie i ruchu drogowym w rolę policjanta wcieliła się jedna z pań odwiedzając grupy przedszkolne z króciutkim pokazem. Dzieci miały okazję nabyć nowe wiadomości i umiejętności związane z bezpieczeństwem i zachowaniu się na ulicy i przejściu drogowym. Poznały również numery alarmowe i niektóre znaki drogowe. Przedszkolaki spisały się na medal i popisały ogromną wiedzą.

Dnia 19.10.2021 r.  świętowaliśmy „URODZINY MARCHEWKI” . Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka, a kolorem dominującym  był kolor pomarańczowy widoczny na ubrankach dzieci i dekoracji sali.  Sale zamieniły się w marchewkową krainę. Już od rana rozpoczęliśmy świętowanie i zdrowy dzień pomarańczowy, wdrażając dzieciaki do spożywania produktów warunkujących zdrowie. Odbyły  się marchewkowe zajęcia: rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania się, zachęcania do jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwracając uwagę nie tylko na walory smakowe, ale przede wszystkim odżywcze i bogactwo witamin. Dzieci pięknie recytowały wierszyk o marchewce. Były konkursy; szukanie marchewek ukrytych w sali, rozpoznawanie za pomocą dotyku, zagadki, układanki, przeliczanki, zabawy, piosenki, tańce,  filmy i bajki edukacyjne. Z marchewki i różnych materiałów wykonaliśmy marchewkowe stworki. Ze względów sanitarnych nie mogliśmy przygotować   marchewkowych przekąsek, surówek czy soków. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili, dzień pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.

“URODZINY MARCHEWKI” w grupie “Żabek”:

[id-galerii-supsystic=87 pozycja=środek]

“URODZINY MARCHEWKI” w grupie “Biedronek”:

[id-galerii-supsystic=88 pozycja=środek]

 


DZIEŃ CHŁOPAKA 

[id-galerii-supsystic=89 pozycja=środek]


Zajęcia ekologiczne w grupie 3,4- latków ” Jak dbamy o Planetę”.

[id-galerii-supsystic=90 pozycja=środek]