Dzień Grecki w naszej szkole

 

 

Przeżyjmy to jeszcze raz…
Podsumowaniem realizacji mobilności uczniów z naszej szkoły w ramach programów ERASMUS + i PO WER było spotkanie całej społeczności szkolnej 22 czerwca 2023 r. na Dniu Greckim. Była to wspaniała okazja do obejrzenia prezentacji multimedialnej i zdjęć z pobytu uczniów w Grecji, które przywołały wspomnienia i chwile spędzone w tym pięknym kraju. Następnie uczniowie klas V-VII niczym aktorzy antycznego teatru odegrali mity greckie. Inne atrakcje jakie czekały wszystkich tego dnia to quiz o Grecji i możliwość podziwiania tańców greckich w wykonaniu uczniów. Rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie mogli poczuć się jak w Grecji i spróbować potraw kuchni greckiej: między innymi musakę, sałatkę grecką, sos tzatziki, oliwki. Szkołę odwiedziła również pani Magdalena Leńczuk.
Dziękujemy wszystkim za obecność. Panu wójtowi i dyrekcji szkoły za koordynowanie wyjazdu. Kolejny projekt przed nami. Już nie możemy się doczekać!