Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W dniu 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy 8 przekazali sztandar młodszym kolegom i koleżankom. Dla uczniów klas ósmych był to szczególny dzień, ponieważ stali się absolwentami naszej placówki. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Rzątkowska. która podziekowała za rok wytężonej pracy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Wręczyła wraz z wychowawcami świadectwa z wyróznieniem i nagrody za stuprocentową frekwencję, podziękowała dla uczniów reprezentującch szkołę w zawodach sportowych oraz osiągających sukcesy w konkursach. Wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców. Ciepło pożegnała współpracowników: panią Jolantę wieloletnią nauczycielkę tej szkoły odchodzącą na emeryturę oraz pana Bartosza dyrektora gimnazjum, a obecnie nauczyciela wychowania ficzycznego, który odchodzi do innej placówki. Troje uczniów otrzymało nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za najlepsze wyniki w nauce w calęj szkole.
Nastepnie głos zabrali uczniowie klas ósmych. Podziękowali Panu Wójtowi za umożliwienie udziału w Projektach Erasmus+ i PO WER. Dzięki temu mogli poznać inną kulturę, zwyczaje i nowych ludzi. Zobaczyli piękne miejsca i próbowali regionlnych potraw. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy i mogli sprawdzić własne umiejętności językowe. Kwiaty i podziękowania skierowane w stronę nauczycieli sprawiły, że niejednemu z nas popłynęły łzy wzruszenia. Uroczystość uświetniły piosenki w wykonaniu uczniów. Tradycyjnie na zakończenie uroczystości uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.
Udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!