Wycieczka klas I-IV do Białowieży

W dniu 16 czerwca 2023 r. odbyliśmy wycieczkę do Białowieży. Idąc pieszo ścieżkami Rezerwatu Pokazowego Żubrów, będącego wydzieloną częścią Białowieskiego Parku Narodowego pod czujnym okiem Pani Przewodnik obejrzeliśmy łosie, jelenie, sarny, żubronie, koniki leśne, dziki, wilki. Spotkaliśmy również króla puszczy – dostojnego żubra. Następnie przeszliśmy ścieżkę edukacyjną ”Puszczańskie drzewa”, gdzie mogliśmy bacznie obserwować otaczającą przyrodę. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo – Leśne BPN z multimedialną, jedną z najpiękniejszych wystaw przyrodniczych w Europie, przedstawiająca florę i faunę parku. Regenerację sił po prawie pięciogodzinnej wędrówce umożliwił nam przepyszny obiad w „Gospodzie u Pasibrzucha” z nieograniczoną liczbą dokładek. Wejście na wieżę widokową i przejażdżka Ciuchcią ”Białowieski Expres” były uwieńczeniem wycieczki. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

Uczniowie klas I – IV i Wychowawcy