Wspomnienia z Grecji – podsumowanie programu PO WER

W ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów pt. Wirtualna rzeczywistość – zagrożenie, czy szansa na rozwój młodzieży” realizowanego w ramach programu PO WER 24 uczniów klas z klas VI, VIII oraz 4 opiekunów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej w dniach 28 maja – 8 czerwca wyjechało do Grecji. Po długiej podróży dotarli do przepięknej miejscowości Paralia Katerini gdzie zamieszkali w hotelu Giannoulis usytuowanym nad brzegiem Morza Egejskiego. Uczestnicy projektu przed wyjazdem zostali objęci przygotowaniem pedagogicznym, przygotowaniem z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy oraz przygotowaniem kulturowym i językowym. W trakcie pobytu w Grecji podczas codziennych zajęć komputerowych prowadzonych w języku angielskim przez nauczyciela ze szkoły greckiej Gymnasio Kontariotissas dzieci rozwijały swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z elementami kultury i języka greckiego, eksploracji najciekawszych miejscowości regionu Pieria, a także zintegrowania się z młodzieżą z Grecji oraz uczestnikami podobnych projektów. Najciekawszymi atrakcjami pobytu w Grecji okazały się: wycieczka do Meteorów , lekcja pisania ikon i zwiedzanie jednego z sześciu klasztorów, spacer górskim szlakiem do wodospadu Epineas w Olimpijskim Parku Narodowym, zwiedzanie miejscowości Stary Pantelejmon, rejs statkiem, zakupy na targu w miejscowości Leptokaria. Wiele radości dostarczyły dzieciom także: zabawy integracyjne, zawody sportowe z okazji Dnia Dziecka, gra miejska, wieczorne mecze siatkówki, dyskoteka oraz kąpiele wodne i słoneczne. Bez wątpienia wspomnienia z podróży zostaną w pamięci uczniów na długo.