Sprzątamy las wokół nas

22 kwietnia 2023 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej sprzątali las w swojej okolicy uczestnicząc w akcji „Sprzątamy las wokół nas” zorganizowanej przez Polski Związek Łowiecki Koło nr 12 OGAR w Białej Podlaskiej. Akcję wspierał Wójt Gminy Tuczna, Ochotnicza Straż Pożarna w Tucznej oraz rodzice, którzy zajęli się transportem swoich dzieci.

Uczniowie bardzo solidnie podeszli do sprzątania i na miejscu prowadzili segregację zebranych śmieci. Akcja przyniosła różnorodne korzyści i poza sprzątnięciem lasu, wniosła wartości edukacyjne. Wyrobiła wśród uczniów poczucie odpowiedzialności za środowisko oraz motywację do nie wyrzucania śmieci w lesie lub na poboczu drogi.

Po zakończonym sprzątaniu odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz śpiewanie piosenek przy dźwiękach gitar.

Dziękujemy kołu łowieckiemu za zaproszenie i organizację akcji.