Gminny Dzień Kobiet

12 marca 2023 roku w hali sportowej ZSP w Tucznej odbył się Gminny Dzień Kobiet. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich obecnych przez władze gminy oraz występem uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu.Następnie na scenę wkroczyły przedszkolaki z Zespołu Sszkolno-Przedszkolnego i zaprezentowały wiersz „8 Marca”, inscenizację wiersza „Kto się czubi ten się lubi” oraz pokaz mody na każdą porę roku. Po występie maluchów, nadszedł czas na występ młodzieży szkolnej. Uczennice z klasy V i VI śpiewały solo piosenki Sanah: „Szary świat”, „Ale jazz!”, „Ostatnia Nadzieja”. Dziewczynki z klasy IV wykonały w duecie taniec „Made You Look”. Uczniowie klas I – III tańczyli do piosenki „Summer Night” z musicalu Grease. Uczennice z klas starszych wykonały taniec z pomponami do piosenki „Lego” Shakiry. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejnym elementem spotkania był  występ kwintetu smyczkowego  ART QUINTET. Nie zabrakło także  życzeń, kwiatów i poczęstunku.