Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Finał XII edycji ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA odbył się 7-go października 2022 r. Akcja ta miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić zaległości.

Młodzież szkolna przygotowując się do tej uroczystości wykonała plakaty zachęcające do powtórzenia tabliczki mnożenia. Młodsze dzieci na zajęciach świetlicowych wypełniały „tabliczkowe kolorowanki”.

7 – go października odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” podczas krótkich testów. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia wraz z certyfikatem otrzymało w:

– klasach ósmych 9 uczniów,

– klasie siódmej 2 uczniów,

– klasach szóstych 14 uczniów,

– klasie piątej 5 uczniów,

– klasach czwartych 5 uczniów,

– klasie trzeciej pięciu uczniów.

Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki: Anna Krasocha i Edyta Świstun Karwacka.